Вакансии  

  Куплю квартиру в Житомире
  Куплю дом в Житомире
  Куплю участок в Житомире
   
  Продам квартиру
  Продам дом
  Продам участок
   
  Сдам/сниму квартиру
  Сдам/сниму дом
   
  1-комнатные
  2-комнатные
  3-комнатные
  4-комнатные
  Аренда
   
  Участки
  Аренда
   
  Дома
  Частные дома
  Аренда
   
  Производство
  Офис, магазин
  Аренда


Аналитика | Недвижимость за рубежом | Советы

04-02-2010

Правила складання попереднього договору купівлі – продажу

 

Покупець, який знайшов необхідний об’єкт нерухомості зацікавлений в тому, щоб продавець призупинив його продаж. В свою чергу, власник нерухомості хоче бути певний, що покупець через якийсь час придбає його об’єкт нерухомості. Як правило, таким гарантом стає сума грошей (завдаток), передана покупцем продавцю. Таким чином, попередній договір служить забезпеченням виконання обов’язків сторонами договору,  а саме обов’язки продавця продати саме цьому покупцю вказаний об’єкт нерухомості, і обов’язки покупця  - купити саме в цього продавця вказаний об’єкт нерухомості. Крім того в попередньому договорі обов’язково фіксується ціна, про яку домовилися покупець та продавець, строки складання договору, сума, яка була передана покупцем продавцю, а також інші вимоги щодо продажу квартири, наприклад строк на протязі якого продавець повинен звільнити приміщення, скільки часу потрібно для зняття з реєстрації, коли будуть сплачені комунальні платежі. До всіх умов попереднього договору треба ставитися поважно. Після підписання документу, покупець чи продавець не мають права його змінити, тільки якщо вони знайдуть компроміс. Але що стосується грошової суми, то тут кожна з сторін відстоює свої права і домовитися про зменшення чи збільшення ціни дуже складно. 

Попередній договір – це фактично взаємна відповідальність сторін, виражена в грошовому еквіваленті. Згідно з Громадським Законодавством, якщо покупець відмовляється купувати нерухомість, то попередня сума завдатку йому не повертається. А якщо продавець порушив договір, то він повинен повернути отриманий завдаток та пеню, як правило, в два рази більше. Винятком можуть бути форс – мажорні обставини, наприклад, смерть одного із учасників договору, стихійне лихо і т.д. В цьому випадку договір анулюється і гроші повертаються покупцю чи його родині.

Попередній договір можна складати за вашим бажанням у нотаріуса чи в агенції з нерухомості. 

Перед складанням попереднього договору необхідно перевірити право установчі  документи на об’єкт нерухомості, тобто на основі чого цей об’єкт належить продавцю. Це може бути договір дарування, договір купівлі – продажу нерухомості, свідоцтво про право власності, договір довічного утримання, договір про спадок, договір міни та інші. Попередній договір повинні підписати всі власники об’єкту нерухомості. Дуже небезпечно мати справу з продавцем, який затверджує, що оригінал свідоцтва на право власності втрачено, а він має тільки копію, цей факт потрібно ретельно перевірити. 

Відносно суми завдатку, то тут немає чітких правил. Сторони домовляються самі. Якщо попередній договір складається в агенції нерухомості, то за спільною домовленістю сторін, продавець може залишити документи в агенції нерухомості для підготовки їх для нотаріального оформлення, тобто витяг з БТІ, довідки про заборгованість по комунальним платежам, консультація зняття з реєстрації, тощо.

Форест С.В.

 

    Назад









    build_links(); ?>